Metropolitan Mimarlık

Metropolitan Mimarlık Metropolitan Mimarlık Metropolitan Mimarlık Metropolitan Mimarlık Metropolitan Mimarlık Metropolitan Mimarlık

Kasım 1971, Eskişehir doğumlu olan Umut Erözlü, İstanbul Saint Joseph Fransız Erkek Lisesini bitirdikten  sonra, üniversite eğitiminine İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam etmiş ve 1996 senesinde dönem birincisi olarak mezun olmuştur. Eğitimi süresince ve sonrasında Utarit İzgi Mimarlık, A&A Mimarlık v.s. gibi mimarlık ve iç mimarlık bürolarında birçok iç mekan, mobilya ve mimari projede, tasarımcı ve proje yöneticisi olarak görev almıştır. Daha sonra İstanbul da kendi mimarlık bürosunu açmış, burada da çeşitli otel, mağaza, konut, iç mekan tasarımları yapmış, modüler raf sistemleri tasarımı ve, üretimi, traverten ağırlıklı doğaltaş desen tasarımları ve uygulamaları ile alakalı çalışmaları olmuştur. Askerlik hizmetinden sonra çalışmalarına Eskişehir?de devam eden Umut Erözlü,  Jimsa Ltd. Şti. ?de firma için profesyonel fitness makineleri konusunda endüstriyel makine tasarımları yapmaya başlamış, Umut Erözlü ?nün firma için tasarladığı 48 makine, firma tarafından 50.000 adedin üzerinde üretilerek 48 ülkede satılmıştır. Bu konuda yaptığı tasarım çalışmalarıyla Umut Erözlü, 2008 senesinde  Eti ve Sarar firmalarından sonra en çok Endüstriyel Tasarım tescil başvurusunda bulunan kişi olarak Ankara Patent Enstitüsü tarafından ödüle layık görülmüştür. Umut Erözlü, 2009 senesinde Eskişehir?de Metropolitan Mimarlık Tasarım İnşaat Ltd. Sti. Firmasını kurarak mimari tasarım çalışmalarına kaldığı yerden devam etimş, ve kısa sürede Eskişehir bölgesinde birçok  projeye imza atmıştır. Halen ekibi ile birlikte ağırlıklı mimari olmak üzere farklı alanlarda tasarım çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.