Yerce Mimarlık

Yerce Mimarlık Yerce Mimarlık Yerce Mimarlık Yerce Mimarlık Yerce Mimarlık Yerce Mimarlık Yerce Mimarlık Yerce Mimarlık Yerce Mimarlık

Mimari, iç mimari proje hizmetleri ile danışmanlık, uygulama ve kontrol hizmetleri Yerce Mimarlık olarak verilmektedir.

Her projenin kendine ait özel koşulları var. Bu özel koşullar bağlamı da oluşturmakta ve bağlamın yorumlanmasıyla birlikte ?değer? oluşturacak yenilikçi bir bakış geliştirmek. Yer?den doğan mekanı, zamanına ve çağına bağlı olarak oluştumak. Bir çesit mekanın yerce?si.

Yüzeysel olmaktan kaçınan, yaşam yoğunluğu olan esnek ve özgür bir mimarlık dilinin izini sürmek. Bu anlamda işverenle birlikte geliştirilen ?iş birliği ve ?dil birliği? önemli. Konuya baştan bir tasarım öngörmek yerine, bağlam, evrensel değerler, aktörler, işbirliği gibi bileşenlerle sürecin tasarıma dönüşmesini sağlamak. Tüm bu bileşenler doğrultusunda, karmaşadan yaşayan bir ?düzen?i ortaya çıkarmak. 

Bileşenlerin, birbiriyle olan ilişkisini, oranlarını, harmanlanışını, arayüzlerini v.s. her seferinde yeniden düşünmek ve onları birleştirmek. Aslında biraz yemek yapmak gibi. Bazen İtalyan usulü makarna bazen üzümlü kek? Ama bu arada ?üzümlü değil de cevizli kek ya da tuzlu çörek daha mı iyi olur?? sorusunu akılda tutmak.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.